Понедельник, 08.03.2021, 07:14
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Великоозерянський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ"

Меню сайту
Правова допомога
Новини партнерів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 109
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Протидія булінгу

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Про проведення заходів   щодо протидії булінгу у 2019-2020 н. р. 

З метою забезпечення дотримання нормативних вимог у закладі

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити заходи щодо профілактики булінгу серед здобувачів освіти, батьків та вчителів у Великоозерянському  НВК на 2019 -2020 н. р.

2. Класним керівникам 1-11 класів:

2.1. Проводити заходи щодо профілактики булінгу у класних колективах та врахувати у планах виховної роботи на 2019-2020 н. р. відповідні години спілкування, бесіди, зустрічі з фахівцями тощо.

Постійно

2.2. У разі виникнення конфліктних ситуацій негайно повідомляти адміністрацію, батьків та вживати заходів тощо.

Терміново

Продовження тут...

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

 

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

            3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

            4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

          5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

 1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
 2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
 3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор школи повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
 4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Лист батькам про булінг

Шановні батьки!

18.12.2018 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Повідомляємо, що за скоєне правопорушення батькам винних відповідно до статті 173-4 КУпАП про адміністративні правопорушення доведеться сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Якщо булінг вчинений групою осіб або повторно, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.Або ж на винних чекають громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітніми або неповнолітніми особами, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Адміністрація Великоозерянського НВК розглядатиме заяви про систематичні випадки булінгу, а не одноразовий конфлікт чи сварку, проводитиме розслідування, вживатиме відповідні заходи, повідомлятиме уповноважені підрозділи органів Національної поліції (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей про випадки булінгу

 

Алгоритм дій адміністрації навчального закладу у разі

отримання повідомлення про факт булінгу у закладі

    У разі звернення дитини, її батьків (осіб, які їх замінюють) або працівника навчального закладу до представника адміністрації навчального закладу щодо булінгу алгоритм дій представника адміністрації закладу наступний:

 • якщо звернення (повідомлення) усне, допомогти заявникам оформити це повідомлення письмово. Заява має бути оформлена належним чином, відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» (має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання; письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дат і підписів;
 • здійснити реєстрацію вказаної заяви у журналі заяв ( зазначити дату, час прийому заяви, П.І.Б. того, хто реєстрував заяву);
 • повідомити директора закладу про заяву щодо факту булінгу;
 • директор закладу наказом створює Комісію про проведення розслідування факту булінгу із визначенням уповноважених осіб, скликає засідання комісії. До комісії з розслідування входять представники адміністрації, психолог, педагоги (за потреби), батьки постраждалого та булера;
 • якщо комісія з розслідування визнала, що був наявний факт булінгу (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії несли систематичний характер, то директор навчального закладу повідомляє (впродовж доби) уповноважені підрозділи органів Національної поліції України ( ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей про випадок булінгу;
 • письмова відповідь заявнику надається у 10-денний строк.
 • Забороняється замовчувати (нехтувати, приховувати) виявлені факти булінгу або цькування.

Зразок заяви про випадок булінгу (цькування) в закладі

Директору Великоозерянського НВК

 

Харкевич М.О.

П.І.Б. особи, яка звертається із

заявою,
адреса реєстрації заявника

____________________________________
Моб.тел.заявника____________________

ЗАЯВА

У заяві вказується наступне: дата випадку булінгу (цькування), П.І.Б. учасників процесу булінгу (булера, спостерігачів, того, якого булять), форма булінгу, до чого призвів факт булінгу (цькування). Окремо зазначається процес реакції представників педагогічного колективу на факт булінгу (цькування).

Зважаючи на викладене, з метою дотримання норм законодавства, а також захисту моєї дитини у Великоозерянському НВК від будь-яких форм булінгу, прошу невідкладно:
1) вивчити факти, зазначені у заяві;
2) притягнути до відповідальності учасників факту булінгу (цькування);
3) гарантувати моїй дитині захист від проявів булінгу (цькування) з боку усіх учасників освітнього процесу ( дітей, учителів, батьків інших учнів);
4) про результати розгляду заяви повідомити письмово у встановлений законом термін.

Дата П.І.Б

Процедура розгляду заяви

щодо виявленого факту булінгу в Великоозерянському НВК

 1. Реєстрація заяви щодо виявлення факту булінгу (цькування) у журналі реєстрації заяв.
 2. Відповідно до поданої заяви директор Великоозерянського НВК у 3-денний строк видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб, створює наказом Комісію з розслідування випадку булінгу.
 3. Директор Великоозерянського НВК скликає засідання вказаної комісії.
 4. Комісія із розслідування фактів булінгу розслідує випадок, виносить рішення.
 5. При умові визнання Комісією факту булінгу директор закладу повідомляє про факт уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей.
 6. Рішення Комісії реєструється у відповідному журналі.
 7. Повідомлення заявника про рішення Комісії щодо факту булінгу впродовж 10 днів).

 

Телефони довіри:

 •  Національну дитячу “гарячу” лінію: 

116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

 • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
 • Гаряча лінія з питань запобігання насильству

116 123 або 0 800 500 335;

 • Уповноважений Верховної Ради з прав людини

 0 800 501 720;

 • Уповноважений Президента України з прав дитини

044 255 76 75;

 • Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;
 • Національна поліція України 102.

Дзвінки безкоштовні та конфіденційні. На “гарячій” лінії консультують соціальні працівники, педагоги, психологи та юристи.

 

Жодного випадку булінгу на кінець 2019-2020 навчального року не було зафіксовано

 

Пошук
Новини
Календар
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МОН
РОІППО
Освіта Рівненщини
Відділ освіти
Методкабінет
Блог вчителя
Форма входу